Fotoalbum

Są takie chwile w życiu, które człowiek chce uznać za początek czegoś nowego, piękniejszego i lepszego, niż życie z wcześniejszego etapu. Świadectwem tego momentu jest fotoalbum.

 

Na pewno taką chwilą jest moment ślubu i czas wesela po nim. Dlatego każda para pragnie zachować w pamięci ten czas, aby w chwilach zwątpienia zdjęcia ślubne dawały siłę do pokonywania trudności, przypominając nadzieję i ufność, towarzyszące ceremonii zaślubin. Dlatego fotografia ślubna nie jest tylko prostą pamiątką, którą można wykonać pospolitym aparatem z nadzieją, że na sto ujęć, znajdzie się choć kilka wartych uwagi, a czymś w rodzaju świadectwa i dokumentu o wielkiej wadze dla całej rodziny. Dobrze jest, gdy zdjęcia zebrane są w fotoalbumie ślubnym (zobacz: fotoalbum ślubny przykłady ), gdyż zwyczaj trzymania pamiątek w komputerze może spowodować ich zniknięcie na wieki w czeluści tego urządzenia. Dlatego zdjęcia ślubne i album ślubny wymagają szczególnej troski, specjalnego projektu, który warto przedyskutować przed uroczystością zarówno z rodziną jak i ze specjalistami z wybranej firmy fotograficznej. Bo liczy się wszystko: wystrój wnętrz i klimat naturalnej przestrzeni, ujęcia państwa młodych i ich gości, poszczególnych etapów uroczystości. Niektórzy lubią zdjęcia na luzie, co potrafi zapewnić wytrawny fotograf, inni wolą pozowane, bo dają mniejszą możliwość jakiejś wpadki. Warto zadbać o obecność w kadrze seniorów rodziny. Bo być może zdjęcia ślubne samej młodej pary najbardziej są przez nią preferowane w tym momencie, to jednak po latach docenią obecność na uroczystości bliższych i dalszych krewnych.
Dla jednych ważne jest, by album ślubny dokumentował elegancję, bogactwo, wyrafinowanie uroczystości, przez pokazywanie najbardziej dostojnych, bogatych, pięknych elementów wystroju lub strojów gości.


Innym razem docenia się uchwycenie emocji, szczęścia, nadziei i miłości, jeszcze inni zleceniodawcy lubią, aby fotograf postawił na niezwykłość: umiał dostrzec takie momenty i sceny, które mają klimat, niezwykłą wymowę, estetyczny wyraz i nastrój. Zdjęcia ślubne są wartością samą w sobie, warto ich znaczenie docenić.